0
Domowa przymierzalnia
Wybierz 4 oprawki, które przymierzysz w domu za 0 zł!
22 czerwca, 2020

Jak wybrać odpowiednie okulary przeciwsłoneczne?

Jak wybrać odpowiednie okulary przeciwsłoneczne?

Okulary przeciwsłoneczne to nie tylko modny gadżet, ale przede wszystkim podstawa ochrony wzroku. Aby uchronić się przed szkodliwym wpływem promieni słońca, nie wystarczą zwykłe okulary z sieciówki. Jak dobrać okulary  przeciwsłoneczne?

Zdrowie przede wszystkim

Jedyną gwarancją dobrania idealnych okularów – czy korekcyjnych, czy przeciwsłonecznych; jest ich zakup u specjalisty. Popularnie kupowane w sieciówkach, tanie okulary mogą nie spełniać wszelkich wymogów ochronnych. Szkła okularów przeciwsłonecznych muszą posiadać odpowiedni filtr UV oraz właściwy stopień przyciemnienia.

W salonie optycznym, czy przez Internet?

Okulary przeciwsłoneczne znajdziemy zarówno w stacjonarnych salonach optycznych, jak i w specjalistycznych sklepach internetowych. Wszystkie okulary dostępne w szerokim asortymencie sklepu Brenda są zgodne z zaleceniami optometrystów. Znajdziesz tutaj jedynie markowe produkty, takie jak okulary przeciwsłoneczne Ray Ban, Dior, Versace; oraz wielu innych marek znanych z wysokiej jakości.

Okulary przeciwsłoneczne a badanie wzroku

Aby dobrać okulary nie musimy badać wzroku, oczywiście pod warunkiem, że nie posiadamy obecnie wady wymagającej korekcji. W tym przypadku warto wybrać się do salonu, gdzie optometrysta na podstawie naszych badań podpowie nam jak dobrać okulary korekcyjne. Jeśli mieszkasz w Warszawie, badanie wzroku możesz wykonać w naszym showroomie na uliczy Kruczej. Tam profesjonalista nie tylko wykona ci badanie wzroku, ale i doradzi, jak dobrać okulary do kształtu twarzy i stylu. Usługa jest bezpłatna w przypadku zakupu okularów.

Okulary przeciwsłoneczne z właściwym filtrem

Jednym filtrem chroniącym w stu procentach przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych jest filtr UV 400. Należy pamiętać, że na skutki promieniowania jesteśmy narażeni nie tylko latem, i nie tylko podczas zimowej wyprawy w góry. Jakościowe okulary przeciwsłoneczne warto zawsze mieć ze sobą w torebce.

Filtr UV 400 dzieli się na kilka kategorii, pod kątem zaciemnienia szkła. To kolejne oznaczenie na które warto zwrócić uwagę dobierając okulary. Kategorie można rozpoznać również po kolorze szkieł: kategoria zero ma zaledwie delikatnie “przydymioną” soczewkę i przepuszcza od 80 do 100% światła. To znaczy, że przydatna będzie pod wieczór. Najwyższą kategorią jest kategoria czwarta – stosowana np. przez alpinistów broniących się przed silnym odblaskiem. Jeśli interesuje nas aż tak wysokie zaciemnienie szkła, warto dobrać okulary z polaryzacją.

Okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją

Soczewki z filtrem polaryzacyjnym blokują dodatkowo światło odbijające się od jasnych powierzchni. Dzięki nim nasze widzenie będzie jeszcze bardziej komfortowe. Okulary polaryzacyjne to konieczna rzecz dla kierowców czy sportowców, ale będziemy wdzięczni za ich odpowiednie filtry również podczas długiego dnia na plaży.

No dobra – a co z najnowszymi trendami?

Również o to nie musimy się obawiać dobierając okulary. W showroomie oraz w sklepie internetowym Brenda znajdziemy modele idealnie wpasowujące się w najnowsze trendy – oraz produkty ekskluzywne, takie jak okulary przeciwsłoneczne Dior czy Versace. Dzięki możliwości wypożyczenia kilku modeli, okulary przymierzymy w domu za darmo.

Sposobem na wieczne pozostanie w modzie, jest dobór okularów do kształtu twarzy. Podział na twarz okrągłą, twarz kwadratową, twarz podłużną, trójkątną oraz owalną; to triki wykorzystywane od lat przez stylistów. Ocena kształtu twarzy pozwoli nam na wybranie nawet kilku modelów idealnych okularów przeciwsłonecznych.

Może Cię również zainteresować
Dlaczego warto kupić markowe okulary?
Odpowiedź jest prosta – w przypadku okularów, marka jest jednym z gwarantów jakości. Brak odpowiednich…
Jak wybrać odpowiednie okulary przeciwsłoneczne?
Okulary przeciwsłoneczne to nie tylko modny gadżet, ale przede wszystkim podstawa ochrony wzroku. Aby uchronić…